SCIA otrzymuje nagrodę BIM

SCIA-Award-France-1

SCIA otrzymuje nagrodę BIM

Kluczowa inicjatywa BIM rządu francuskiego, „Plan Przejściowy na Budynek Cyfrowy” (Plan de Transition Numérique du Bâtiment), przyznała 10 nagród podczas ceremonii z dnia 29 listopada 2016 roku w Paryżu.

Emmanuelle Cosse, minister budownictwa, zakończył wieczór z przemówieniem, które wykazało wyzwanie, z którym branża budowlana musi się zmagać podczas przejścia cyfrowego we Francji. Ostatecznym celem tych nagród jest przyśpieszenie wdrożenia BIM u 73% specjalistów, którzy zadeklarowali się, że jeszcze nie korzystają z technologii BIM w swoich projektach. Chęć do uogólnienia tego nowego sposobu pracy, bez względu na zawód i wielkość firm, prowadzona przez 2 lata działanie PTNB.

93 wydawców oprogramowania brało udział w tym konkursie. Jury złożone z 12 osób analizowało pliki prezentowane aby wybrać 11 zwycięzców (2 zwycięzców w kategorii).

SCIA Engineer wygrała nagrodę w kategorii „Konstrukcje i Inżynieria Lądowa”. Konsultanci inżynierii konstrukcji oraz firmy inżynierskie są beneficjentami rozwiązań w tej kategorii.  Jury wynagrodziło to rozwiązanie, które w dziedzinie obliczeń i rysunków, oferuje największe możliwości integracji we współpracy w procesie BIM, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty techniczne związane z projektowaniem konstrukcji.

Słowo od jury:

Już obecny na rynku od jakiegoś czasu, ten produkt ewoluował zgodnie z potrzebami profesjonalistów oraz integracji BIM.

W sumie, 4 oprogramowania z Grupy Nemetschek otrzymały nagrody:

  • SCIA Engineer (SCIA) w kategorii: Konstrukcje i Inżynieria Lądowa
  • ArchiCAD (Graphisoft) w kategorii: Narzędzia projektowe
  • BIM+ (Allplan) w kategorii: Współpraca lub narzędzia do udostępniania danych
  • Solibri Model Checker (SOLIBRI) specjalna nagroda jury
SCIA-Award-France-2
logo

BIM Architektura / FM

BIM Inżynieria

BIM Prefabrykacja

Kontakt

KGE Sp. z.o.o. Sp. k

ul. Krokwi 32 lok.25
03-114 WARSZAWA
Tel +48 22 300 25 00
Fax +48 22 300 25 01

biuro@kge.pl
serwis@kge.pl