Nowa wersja SCIA ENGINEER już wkrótce!

 

SCIA Engineer 18 jest tworzona we współpracy i z treścią dostarczana przez naszych użytkowników. Jedną z wielu możliwości wsparcia nowej wersji jest wybór trzech ulubionych ulepszeń. Jesienią 2017 roku, po raz drugi, przeprowadzono ankietę dotyczącą wyboru ulepszeń, które użytkownicy SCIA Engineer (z kontraktem na utrzymanie) chcieliby otrzymać w SCIA Engineer 18. Te ulepszenia zostały już zaimplementowane i są na etapie testów przez użytkowników, którzy są częścią naszego programu SCIA Insider program.

Poniżej są trzy najlepsze ulepszenia wybrane przez użytkowników, których można spodziewać się w SCIA Engineer 18: 

-Różne kolory dla punktów, linii i powierzchni (336 głosów)
-Uproszczenie ustawień odkształcania [buckling settings] (290)
-Generacja brył dla nie liniowych kombinacji zgodnych z kodem (203)

Różne kolory dla punktów, linii i powierzchni

To ulepszenie pozwoli na łatwe wizualizowanie różnych obciążeń w modelu. Wprowadza klarowność i przejrzystość oraz będzie bardzo użyteczna do pracy z zaawansowanymi modelami.

Uproszczenie ustawień odkształcania

Automatyczne ustalenie długości odksztacenia (w LTB dla odkształcenia skrętnego itp) zawsze było silną stroną na przyszłość dla SCIA Engineer. Aczkolwiek mogło też zastraszające ponieważ zawierało mnóstwo ustawień i okienek. Od teraz ustawienia są mocno uproszczone, wszystkie opcje są łatwo dostępne w nowym unikalnym oknie dialogowym.

„Nowe rozwiązanie jest bardzo proste w użyciu. W moim odczucie jest bardo przyjazne dla użytkownika, a wyniki są dostępne natychmiast (czynniki, długości) i jest jedno miejsce w którym wpisuje wszystkie ustawienia”  Jeroen ter Steege, Aveco de Bondt, Holandia, użytkownik programu testowego SCIA Insider program.

 

Generacja brył dla nieliniowych kombinacji zgodnych z kodem

Będzie można tworzyć nieliniowe układy zgodne z kodem używając jednego przycisku prosto z okna dialogowego. Co więcej, będzie można pozostawić wybór niebezpiecznych kombinacji programowi SCIA Engineer wybierając z koperty opcje: linear combination and create the corresponding result classes. [kombinacje liniowe i tworzenie klas wynikowych]. Z ułatwionym procesem ilość kliknięć potrzebnych do stworzenia nieliniowej kombinacji z układów liniowych jest znacznie ograniczona. (Duża liczba kliknięć przeszła już do historii).

„To moje ulubione ulepszenie i jestem wdzięczny, że nie muszę już manualnie przenosić/usuwać wszystkich kombinacji liniowych które nie są niebezpieczne oraz konwertować ich do układów nieliniowych. To znacznie oszczędza mój czas.” Michal Bezruč, Navláčil stavební firma, s.r.o., Czechy, członek programu testowego SCIA Insider program.

Ścisła współpraca z użytkownikami pomaga stworzyć z SCIA Engineer potężne narzędzie. Dzięki temu producent jest w stanie zapewnić, że oprogramowanie wspiera produktywność w codziennej pracy – nad czymkolwiek pracujemy – prostym lub zaawansowanym projektem.

SCIA Engineer 18, zostanie udostępnione pod koniec wiosny, wprowadzi nowe możliwości i ulepszenia w funkcjonalności, tworzenie projektów betonowych, łącza BIM (BIM links) do Tekla Structures and Revit pośród innych. 

 

Kontakt

KGE Sp. z.o.o. Sp. k

al. Jana Pawła II 27
00-867 WARSZAWA
Tel +48 505 436 970

biuro@kge.pl
serwis@kge.pl