SCIA Engineer

SCIA Engineer to niezawodne i zintegrowane oprogramowanie do projektowania i analizy konstrukcyjnej wszystkich rodzajów projektów. Szeroki zakres możliwości przyczynia się do stosowania przy każdej konstrukcji: projektowanie biurowców, zakładów przemysłowych, mostów lub innych projektów, wszystko w jednym łatwym do używania środowisku.

Intuicyjne modelowanie

SCIA Engineer umożliwia definiowanie elementów skomplikowanych w taki sam łatwy sposób jak w dzisiejszych narzędziach CAD i BIM.

Potężne narzędzia do filtrowania i zaznaczania

Wszystkie obiekty konstrukcji oraz dane są łatwo dostępne za pomocą licznych narzędzi do filtrowania i zaznaczania, co usuwa konieczność nawigacji po środowisku 3D.

Obciążenia wolne

Obciążenie wolne pozwala użytkownikom tworzyć obciążenia które są określone niezależnie od geometrii konstrukcji lub siatki, tworząc elastyczność w różnych zastosowaniach obciążenia.

Proste przykładanie obciążeń

SCIA Engineer pozwala modelować wszystkie standardowe rodzaje obciążeń:  siły skupione i rozłożone, momenty, osiadanie podpór oraz obciążenia termiczne wizualnie jako obiekty.

Siatkowanie z udoskonaleniami

Siatkowanie SCIA Engineer zapewni, że przejście między skomplikowanymi powierzchniami lub różnymi rozmiarami siatki zawsze będzie gładkie, co gwarantuje jakość wyników z analizy elementów skończonych.

Duże przemieszczenia

SCIA Engineer pozwala na analizę 2 i 3 rzędu każdego rodzaju konstrukcji z dowolną kombinacją elementów 1D i 2D. Analizy te biorą pod uwagę odkształcenia konstrukcji (efekty P-δ i P-Δ) z lub bez niedoskonałości przypisanych do elementów.

3D odkształcenia i naprężenia

SCIA Engineer zapewnia precyzyjną wizualizację wyników na kształtach początkowych lub zdeformowanych, pokazując wyniki na każdym włóknie przekroju 1D i na obu stronach powierzchni – dając tym użytkownikowi dogłębne zrozumienie pracy konstrukcji.

Tabele wyników

Możliwość wizualizacji wyników graficznie jest niezwykle korzystna, ale czasami, inżynierowie również muszą przeglądać dane w formie tabeli. W SCIA Engineer, wszystkie rodzaje wyników mogą być wyświetlane w potężnym narzędziu tabeli wyników.

Konstrukcje sprężone

W pełni zintegrowane rozwiązanie do modelowania, analizy, projektowania i raportowania elementów 1D i 2D sprężonych i kablobetonu. SCIA Engineer pozwala użytkownikom przeprowadzić analizy liniowe i zależne od czasu, w celu otrzymania prawidłowych wyników konstrukcji. 

Raporty Inżynieryjne

Engineering Reports jest zintegrowaną platformą dokumentacji, która pozwala użytkownikom na tworzenie szczegółowych raportów obliczeniowych ze spisem treści, modelem wejściowym, obciążeniem, analizą i wynikami projektu, a także widokami modelu i grafikami.

Praca w pełni zgodna z BIM

Jako współzałożyciel Open BIM, SCIA Engineer był jedynym oprogramowaniem analizy strukturalnej z zaimplementowaną obsługą importu i eksportu do formatu IFC 2×3. Z tego powodu możliwa jest wymiana danych wykorzystująca pliki IFC z ponad 150 różnych narzędzi oferujących BIM, czyniąc przepływ pracy w Open BIM najbardziej solidnym i elastycznym rozwiązaniem na rynku.

KGE Projekt

KGE Fundacja sportowa

Kontakt

KGE Sp. z.o.o. Sp. k

al. Jana Pawła II 27
00-867 WARSZAWA
Tel +48 505 436 970

biuro@kge.pl