Nowa aktualizacja: Allplan 2017-1

Nowa wersja programu: Allplan 2017-1

Od wydania Allplan 2017-0 zaimplementowaliśmy około 300 ulepszeń, głównie w podstawach, modelowaniu 3D, architekturze oraz inżynierii. Przede wszystkim, skupiliśmy się na zwiększeniu niezawodności programu. Oprócz tego, zintegrowaliśmy w Allplan 2017-1 tylko te możliwości, które dodają do nowych funkcji opracowanych dla wersji 2017-0. Poniżej są przedstawione niektóre z nowych funkcji Allplan 2017-1:

Konfiguracja i licencjonowanie

Allplan korzysta z najnowszej wersji oprogramowania do licencjonowania WIBU. Ponadto, przyśpieszyliśmy proces instalacji oraz ulepszyliśmy konwersję danych istniejących. Allplan 2017 wspiera instalację na systemie operacyjnym Windows Server 2016.

Współpraca

Współpraca za pomocą pracy w sieci została znacznie ulepszona. Wymiana skompresowanych danych optymalizuje współpracę, czyniąc ją bezpieczniejszą. Ponadto, pliki rysunku (warstwy) otwierają się szybciej. Teraz można pracować szybciej w Allplan, nawet jeśli projekt jest otwarty zarówno lokalnie i w sieci jednocześnie lub jeśli kilka użytkowników jest podłączonych do tego samego serwera.

Format IFC4 jest ciągle rozwijany. Można teraz określić następujące współrzędne oraz parametry długości: jednostka, współczynnik rozmiary oraz dodatkowy odstęp. Dodatkowo, format IFC4 transferuje elementy 2D, elementy wykończeniowe oraz IFCProxy.

Można używać pliki konfiguracji Allplan 2015 do AutoCAD i MicroStation w Allplan 2017. Allplan eksportuje model wraz z poprawnym nachyleniem do Google Earth (format KMZ).

Biblioteki

Zostały ulepszone pasy dla przekrojów-U, przekrojów-I, przekrojów-T w bibliotece ‘2D przekroje stalowe, kątowe, idealizowane’. Pochylenie jest teraz prawidłowe. Ulepszyliśmy SmartPart drzwi przesuwnych oraz okien 3-skrzydłowych.

Widoki i przekroje skojarzone

Nowe widoki i przekroje skojarzone mogą być wyciągnięte ze struktury budowli i są szczególnie korzystne dla architektów. Tutaj, również, ulepszyliśmy i przyśpieszyliśmy program, czyniąc go bardziej niezawodnego. Nowe skonwertowane elementy architektoniczne zdefiniowane przez użytkownika z kreskowaniem wyglądają w przekrojach architektonicznych jak konwencjonalne elementy architektoniczne; tylko przecięte krawędzie mają grubą kreskę. Dostosowaliśmy zachowanie sąsiadujących krawędzi oraz ustawień linii do tego co w poprzedniej wersji.

Podstawy

Kolejność i rozmieszczenie palet nie zmieniają się podczas otwierania lub zamykania „Podglądu wydruku” lub „Edytor Arkusza”. Kalki ustawione dla komponentów już się nie zmieniają po utworzeniu obrazów ukrytych linii.

Modelowanie 3D

Ulepszyliśmy nowe narzędzia do modelowania, czyniąc je łatwiejsze w użyciu. Na przykład, zostało polepszone przyciąganie do punktów przy ogólnych obiektach 3D (z okręgami i krzywymi). Poprawiliśmy narzędzie „Cofnij” do usuwania sfer, walców oraz środków ciężkości. Przy modelowaniu ogólnych obiektów 3D lub konwertowanych elementów architektonicznych zdefiniowanych przez użytkownika produkuje zbędne krawędzie, można użyć narzędzia „Złącz” aby złączyć te obiekty i elementy ze sobą, ”normalizując” je. Narzędzie ‘Loft” pozwala na użycie ogólnych obiektów 3D jako profili. Ulepszyliśmy narzędzia ‘Zaokrąglenie krawędzi’ oraz ‘Fazowanie krawędzi’ dla obiektów o wspólnej krawędzi.

Architektura

Poprawiliśmy nowe przekonwertowane elementy architektoniczne zdefiniowane przez użytkownika. W szczególności odnosi się to do podglądu selekcji i wyboru poprzez kliknięcie. Można dopasować właściwości skonwertowanego elementu architektonicznego zdefiniowanego przez użytkownika i zapisać te właściwości jako ulubione w formacie mgkfnfx. „Zastosuj architektoniczne właściwości komponentu” uwzględnia ustawienia kalki drzwi. Przerobiliśmy różne raporty, na przykład, poprawiliśmy eksport raportu ‘Plan pokojów.rdlc’ do Excel. Allplan 2017 wprowadził nową DIN 277-1: 2016-01; Allplan 2017-1 jest wyposażony w kilka drobnych usprawnień.

Animacja

Narzędzie „Renderuj” oblicza cienie, blask oraz odbicie przeźroczystych materiałów dokładniej. W rezultacie, możemy uzyskać bardziej realistyczne obrazy. Ponadto, pliki powierzchniowe w poszczególnych folderach są znów dostępne.

Inżynieria

Umieszczanie prętów podłużnych za pomocą „Wyciągnij pręty wzdłuż ścieżki” jest teraz łatwiejsze. W niektórych przypadkach, jest nawet lepiej aby użyć splajn dla ścieżki niż linie i łuki. Poprawiliśmy zbrojenie powierzchniowe prętami z hakami na początku i końcu. Ponadto, przyśpieszyliśmy narzędzie „Nowy numer pozycji”. Inne ulepszenia obejmują tworzenie „Kolorowe obrazy zbrojenia MES”, korzystając z bezpośredniego modyfikowania obiektu do edytowania opisów z odnośnikami w wstawianiem na metr, korzystając z 3D polilinii jako kształty gięcia prętów i obliczania długości odcinków otwartych strzemion i haków. Można używać średnice z dwoma miejscami po przecinku w katalogach przekroju.

Podczas pracy z narzędziem „Łącznik, Gwint, Pręt łączący” w połączeniu z producentem Annahuette, można wybrać przykręcane gniazda i przykręcane elementy kotwiące typu SAS 670. Dodatkowo dodaliśmy połączenia gwintowane BARON®-C od ANCOTECH AG do użytku w Szwajcarii.

Od poprawek 2017-0-4 i 2017-0-5 wielu użytkowników pracowało z większością nowych funkcji wymienionych powyżej. Więc nie ma powodu, dlaczego nie powinno się przejść do Allplan 2017-1.

KGE Projekt

KGE Fundacja sportowa

Kontakt

KGE Sp. z.o.o.

al. Jana Pawła II 27
00-867 WARSZAWA
Tel +48 505 436 970

biuro@kge.pl