BIMobject

Lepsze planowanie: Allplan i BIMobject łączą siły

– Użytkownicy Allplan korzystają z integracji danych sprawdzonych przez dostawców w przepływach pracy BIM
– Obiekty BIM teraz dostępne także w formacie plików Allplan

Allplan, jeden z wiodących europejskich dostawców rozwiązań dla architektury, inżynierii, zarządzania obiektami oraz do współpracy, wraz z BIMobject, dostawca obiektów BIM,  rozpoczynają ścisłą współpracę.

Obie firmy ogłosiły dziś w Monachium i Malmö, że w przyszłości architekci i inżynierowie, którzy pracują w Allplan będą w stanie jeszcze lepiej wykorzystać zalety modelowania informacji o budynku (BIM). 

“Nasi klienci będą korzystać bezpośrednio z partnerstwa z BIMobject. W przyszłości, architekci i inżynierowie będą mogli integrować obiekty BIM oryginalnych produktów bezpośrednio w przepływie pracy BIM. W rezultacie, proces  planowania, budowy oraz zarządzania obiektami będzie znacznie wydajnieszy i będzie stanowił wartość dodaną,” mówi Markus Tretheway, wiceprezes Product Management w Allplan. 

“Współpraca jest dla nas bardzo ważna. Regularnie otrzymujemy zapytania od architektów i inżynierów, którzy potrzebują obiektów sprawdzonych przez dostawcę w formacie Allplan. Teraz możemy wreszcie spełnić ten wymóg. Wsparcie Allplan zamyka również ważną lukę dla dostawców budowy, co będzie skutkować wzrostem użytkowników z Allplan,” dodaje Johannes Reischböck, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu w BIMobject.

Zintegrowane planowanie, budowa i zarządzanie

W umowie o współpracę, obie firmy uzgodniły, że BIMobject będzie w przyszłości zapewniać obiekty BIM w formacie Allplan a swojej chmurowej platformie BIMobject.com. Dane obiektu, które są dostarczone bezpośrednio przez producentów produktów zawierają szczegółowe specyfikacje materiałów i produktów. W przyszłości użytkownicy Allplan będą mogli zintegrować obiekty BIMłatwo w swoich projektach, co znacznie uprości dzień pracy i w związku z chmurową współpracą poprzez platformę bim+ rozszerzone zostaną możliwości współpracy przez internet. W pierwszych wspólnych projektach, BIMobject opublikuje obiekty BIM specyficzne dla dostawców w natywnym formacie Allplan jak równiez dla obiektów ogólnych. 

KGE Projekt

KGE Fundacja sportowa

Kontakt

KGE Sp. z.o.o.

al. Jana Pawła II 27
00-867 WARSZAWA
Tel +48 505 436 970

biuro@kge.pl