CYPEMEP

Programy CYPE

CYPE MEP to grupa programów CYPE do wsparcia projektowania w zakresie instalacji elektrycznych i wodno – kanalizacyjnych. Aplikacje współpracujące z modelem 3D budynku są zintegrowane z przepływem pracy Open BIM za pośrednictwem platformy BIMserver.center.

Programy CYPE należące do tej grupy:

CYPECAD MEP – program do projektowania instalacji i zarządzaniem budynku przy użyciu zintegrowanego modelu 3D. Angielska wersja programu CYPECAD MEP projektuje instalacje klimatyzacyjne i przeprowadza dynamiczne symulacje pożarów w budynkach. Więcej informacji na temat projektu instalacji i sposobu działania symulacji można znaleźć na stronach internetowych „Klimatyzacja i pożar (FDS)”.  CYPECAD MEP uwzględnia następujące typy budynków: mieszkalne (wolnostojące, szeregowe, wielorodzinne), komercyjne, administracyjne,  parkingowe, publiczne, dydaktyczne, szpitalne i przemysłowe.

CYPELEC Electrical Mechanismus (bezpłatny) – to darmowy program dla użytkowników do projektowania rozmieszczenia mechanizmów elektrycznych (takich jak przełączniki, gniazda oraz złącza audiowizualne i telefoniczne) w oparciu o model architektoniczny znajdujący się na platformie BIMserver.center.

CYPELEC Distribution – to program, za pomocą którego użytkownicy mogą uzyskać wstępny schemat 3D obwodów i obciążeń do projektów instalacji elektrycznych. Ten program jest zintegrowany z przepływem pracy Open BIM

CYPELEC Core (bezpłatny) – to bezpłatna aplikacja do obliczeń instalacji elektrycznych niskiego napięcia, która zawiera silnik obliczeniowy CYPELEC REBT. CYPELEC Core pozwala użytkownikom rysować jednoliniowe schematy instalacji i konfigurować cechy elementów składowych. Kontrole obliczeniowe wykonywane w aplikacji są oparte na specyfikacjach zawartych w międzynarodowych przepisach IEC. CYPELEC Core jest zintegrowany z przepływem pracy Open BIM poprzez platformę BIMserver.center.

CYPELEC PV Systems – jest narzędziem wspomagającym użytkowników w projektowaniu systemów fotowoltaicznych podłączonych do sieci (wśród których są instalacje zużywające energię na własne potrzeby), a także systemów instalacji fotowoltaicznych poza siecią

CYPEPLUMBING Sanitary –  program do projektowania i analizie systemów odprowadzania wody brudnej i deszczowej. Ta aplikacja jest zintegrowana z przepływem pracy Open BIM za pośrednictwem platformy BIMserver.center.

CYPEPLUMBING Water Systems –  program do projektowania i analizy instalacji wodociągowych. Ta aplikacja jest zintegrowana z przepływem pracy Open BIM przy użyciu standardu IFC.

CYPEPLUMBING Solar Systems – projektowanie i analiza kompletnej instalacji solarnej do podgrzewania wody i ogrzewania lub jej części w dowolnym typie budynku. Ta aplikacja jest zintegrowana z przepływem pracy Open BIM za pośrednictwem platformy BIMserver.center.

 

Wersje bezpłatne programów do pobrania na platformie BIMserver.center

 

KGE Projekt

KGE Fundacja sportowa

Kontakt

KGE Sp. z.o.o. Sp. k

al. Jana Pawła II 27
00-867 WARSZAWA
Tel +48 505 436 970

biuro@kge.pl